امروز یکشنبه 06 اسفند 1396 مصادف با25 / 2 / 2018میلادی و 8 / 6 / 1439 هجری قمری
نمایش خبر
عنوان خبر: تعمیرات اساسی واحد متانول و تعمیرات اضطراری سایر واحد های مجتمع

تاریخ درج خبر: 1392/11/30
  
  


شركت پتروشيمي شيراز با عنايات حق تعالي و اتكاء به تخصص و تجربه كاركنان ، همواره تلاش نموده است طبق برنامه بودجه اي و ظرفيت اسمي ...

 شركت پتروشيمي شيراز با عنايات حق تعالي و اتكاء به تخصص و تجربه كاركنان ، همواره تلاش نموده است طبق برنامه بودجه اي و ظرفيت اسمي ، محصولات متنوع و بعضا استراتژي و انحصاري را توليد و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه نمايد . برنامه توليد شركت براساس توانائي و تخصص كاركنان و همچنين مدت زمان كاركرد تجهيزات ، تأمين خوراك و مواد اوليه تنظيم مي گردد . در سال جاري (1392) براي واحدهاي توليدي تعميرات اضطراري و اساسي پيش بيني نشده بود و واحدها الحمد ا... بيش از ظرفيت توليد و بطور نرمال در سرويس بودند . اما از تاريخ 24/09/92 بعلت كاهش فشار گاز (قطع خوارك) واحدها به تدريج از مدار توليد خارج شدند . مديريت شركت بمنظور تبديل تهديد بيروني (قطع گاز) به فرصت براي شركت ، عليرغم سردي و بارش شديد برف اقدام به انجام تعميرات اساسي واحد متانول نمود . همچنين تعميرات اضطراري واحدهاي منطقه يك ،دو و سه را در دستور كار قرار داد كه اين موضوع نيز باعث جلوگيري از توقفات ناخواسته در واحدها در ماههاي آينده خواهد شد.

تعميرات اساسي واحد متانول با تلاش مديريت و كاركنان ، امور تعميرات ، بهره برداري ، خدمات فني ، منابع انساني ، HSE ، تداركات ، مالي و... شركت سهامي پتروشيمي شيراز عليرغم سردي و بارش شديد برف ، از تاريخ 24/10/92 لغايت 10/11/92 به مدت 8/16 روز با سعي و تلاش نيرو هاي متخصص و فداكار ، 3 روز كمتر از مدت زمان برنامه ريزي شده  به انجام رسيد.

اهم فعاليت هاي انجام شده در تعميرات اساسي واحد متانول :

تعويض 100 عدد تيوب ريفرمر و PIG TAILهاي ورودي و خروجي
 تعويض هدرهاي خروجي و TRANSITION PIECEها 

 ترميم ريفركتوري بدنه داخلي كوره باز كردن و شستشوي 38 عدد مشعل براي اولين بار ساخت و تعويض قسمت تحتاني برج T-2401

 تخليه و لود مجدد كاتاليست راكتور سنتز R-2301

 
تعداد مشاهده این خبر: 1135
كلیه حقوق این وب سایت متعلق است به شركت سهامی پتروشیمی شیراز
طراحی و تولید در واحد فناوری اطلاعات پتروشیمی شیراز